Tudulinna Asenduskodu

MTÜ Maria ja lapsed
 
Eesti English Русский

Uudised

DETSEMBER 2019

Meie laste jõulupakke aitasid erinevate kingituste ja maiustustega  täita seekord mitmed väga tublid abistajad:

SEB Heategevusfond

Venner For Livet Hjelpeorgan
Eugesta Eesti AS
AS Tallink Grupp Megastar meeskond
Tallinna Notar Kristel Jänese büroo meeskond
Maidla Noortekeskuse meeskond
Tsiklimeeste kommijagajad

Hristo Neiland koos oma lähedastega
Balti Kella OÜ
KaVe Ehitus OÜVahvad jõuluannetused saabusid meile  vahva jõuluüllatusena rahalise toetusena meie pangakontole. Need suurepärased üllatajad olid: 

SAVONLINNAN VIRO-YHDISTYS RY
Venner For Livet Hjelpeorgan
LAURI LAUTER
FINORA CAPITAL AS
V-SHAPES NORDIC OÜ
SÕMERU PEREARST OÜ
JÜRI KALJUNDI
SIIM SUURKAEV
ÜLEMISTE CENTER OÜ

Jõulukuused tõi meile RMK Alutaguse metskond.

Aitäh kõigile vahvate jõuluimede eest:) 


NOVEMBER 2019

Meie meeskond osutuks valituks Tapa valla välja kuulutatud  tugisikuteenuse osutamise hankes. Hanke võitjatena pakume ajavahemikul november 2019- september 2022a Tapa valla peredele tugiisikuteenust. teensue osutamisel teeme koostöös Tapa valla sotsiaaltöötajate ja lastekaitsetöötajatega. 

Lisaks pakume koostöökokkulepete alusel raskustesse sattunud peredele tugiisikuteenust ja perenõustamisteenust ka Vinni vallas ja Rakvere vallas. 


AUGUST 2019

Otsime oma Rakvere lastehoiu kollektiivi vahvat, sõbralikku ja lapsemeelset lapsehoidjat, kes toimetaks meie lastehoiu pisikestega seni kuni nende enda kallis lapsehoidja lapsehoolduspuhkuselt naaseb. 


MAI 2019

Alustasime Rakvere õuemaja remonti, et luua sinna meie lastele vahvad ja hubased suvised teraapiaruumid, kus saab üheskoos terpaeutide ja tugiisikutega huvitavaid tegevusi ellu viia ja vahel ka niisama kaaslastega vaba aega veeta. Ruumide remonti toetas vahvate Soome naiste ühing 
Association FEMMES D’EUROPE aisbl 

MÄRTS 2019


Seoses Advokaadibüroo LEXTAL juubeliga otsustasid sealse büroo inimesed ja nende kliendid rõõmustada meie lapsi. Koostöös Sportlandiga kingiti meie lastele 12 tõukeratast ja spordivahendite soetamiseks veel 3130 euro väärtuses erinevate spordikaupluste kinkekaarte. Aitäh teile selle vahva ettevõtmise eest.


JAANUAR 2019

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit otsustas meie turvakodu toetada ja antud toetusega tagame terve 2019 aasta turvakodu valmisoleku kriisi sattunud laste abistamiseks.


 


DETSEMBER 2018

Meie laste suusavarustus sai olulise täienduse 12 uue suusakomplekti näol. Täname siiralt Tartu Ülikooli Lastefondi, Sportlandi, Limpa Suusakooli ja Suusahullude klubi meeskondi, kes selle vahva ettevõtmise meie laste heaks korraldasid ja loomulikult suur suur tänu kõigile kes trenazööridel meile kilomeetreid tõukasid. Aitäh Vahur Teppan, et meie lastega üheskoos vahva suusaõhtu veetsid ning suusatamiseks vajalikke suusatehnikaid õpetasid:)

Saime Nortal AS meeskonnalt rahalise annetuse ja saame selle abil juba peagi alustada remonditöid, et luua mõnusalt hubane  nõustamisruumi, kus meie vahvad spetsialistid saavad toetada nii meie laste kui ka teiste abivajavate perede arenguprotsesse, Aitäh Teile Nortal AS meeskond.

Sõmeru Perearstikeskus, eesotsas Rita Uuetaluga tegi meie lastele jõulurõõmu pakkumiseks rahalise annetuse, mida kasutame laste sportlike ja tervist hoidvate vabaajategevuste korraldamiseks.
SEPTEMBER 2018

Avasime septembrist koduselt hubase lastehoiu 5 lapsele. Lastehoid asub Rakvere linnuriigis Tedre 11 maja esimesel korrusel. Lastehoidu ootame eelkooliealiseid lapsi alates 1,5 eluaastast. Meile on teenusele oodatud lapsed kogu Lääne-Virumaalt. 
Lastehoiu tegutsemist toetab Euroopa Sotsiaalfond läbi Meetme “Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0-7-aastastele lastele”.


JUUNI 2018

MTÜ Maria ja lapsed asenduskodu otsib oma Rakvere meeskonda
PEREVANEMAT
 
Perevanem elab 7päeva järjest lastega koos, tagades neile igakülgse hoolitsuse ning suunab ja toetab lapsi kasvuprotsessis ja arengus, korraldades igapäevast pereelu sh. söögitegemist, pesu pesemist, kodu korrashoidu jmt.
 
Kandidaadilt eeldame:
 
Säravaid silmi
Positiivset minapilti
Julgust eksida, olla paindlik
Soovi muutuda ja õppida üheskoos lastega
Valmisolekut töötada eri vanuses lastega
Head suhtlemisoskust ning iseseisvust
Valmisolekut viibida tööl 7 päeva järjest
Head eesti keele oskust nii kõnes kui kirjas
 
Kasuks tuleb:
 
Vähemalt keskharidus/keskeriharidus, parim kui oled omandamas või juba omandanud kõrghariduse sotsiaaltöö või pedagoogika valdkonnas
Juhilubade olemasolu
Varasem töökogemus laste/noortega
 
Tööaeg: 7päeva tööl (kohapeal), 7 päeva vaba
 
Omalt poolt pakume pidevalt arenevat töökeskkonda ja regulaarset supervisiooniprotsessis osalemise võimalust.  Sõbralikku töökollektiivi ning järjepidevat koolitus- ja eneseteostusvõimalusi koos vaheldusrikka tööajaga.
 
Kandideerimiseks palume saata  hiljemalt 17juuniks 2018a oma CV koos motivatsioonikirjaga emailile: marialapsed@gmail.com
Lisainfot küsi asenduskodu juhatajalt tel 56151175 (Karis Mugamäe)  või emaili teel.
Meie asutusega saad tutvuda meie kodulehel: tudulinnakodu.eu


JAANUAR 2018

22.01.2018a sai meie MTÜ 15 aastaseks. Täname siiralt kõiki, kes meiega koos seda vahvat sündmust tähistasid.
Eriline tänuavaldus Lions Klubi LC Tallinn Eesti I meeskonnale, kes  kinkis meile 8000eur uue bussi ostmiseks:) DETSEMBER 2017

Alates detsembri kuust pakume lisaks asenduskodu- ja turvakoduteenusele ka toetavaid tugiteenuseid riskiperedele. Pakume perenõustamisteenust, eripedagoogilist nõustamisteenust ning tugiisikuteenust lastega peredele. Meie teenuste laienemine olulisele sihtgrupile sai teoks tänu LIONS KLUBI LC TALLINN EESTI I meeskonna ja KW BRUUN BALTIC OÜ meeskondadele kes panustasid meie personali koolitustele ning lõid sellega olulise vundamendi teenuste väljatöötamiseks.


Meie laste vaba aja sisustamiseks ja huvitegevustega tegelemiseks vajalikke rahalisi vahendeid on aidanud sel imelisel jõuluajal täiendada paljud head inimesed ja ettevõtte meeskonnad: Astro Vara OÜ; Rakvere Piimaühistu; SAS Julflyg Sverige; Ülemiste Keskus, SEB heategevusfond ning Eesti tuntud illustraator Eiko Ojala. Suur suur aitäh Teile


Sunny Goods OÜ toetas meie noortekodu maja küttesüsteemi ümberehituseks vajaminevaid töid 500eur väärtuses

NOVEMBER 2017

5 novembril korraldasid Lastefond ja Ironmani võistluste juhid koos Raivo E. Tammega meie asenduskodus lastele vahva ja lusti täis  spordipäeva

SEPTEMBER 2017

Lastefond jätkab MTÜ Maria ja lapsed asenduskodus ja turvakodus eripedagoogi töö toetamisega. Lastefond katab eripedagoogi töötasu ning transpordikulud kümne kuu vältel kuni 7175,55 euroga.

Meie tegemistega liituvad 2 vabatahtlikku Stanislava ja Kateryna Ukrainast.


MAI 2017

Lions Club Tallinn Eesti I toetas meie elluastuvatele noortele korteri ehitust 2000eur väärtuses.

 

VEEBRUAR 2017

Avasime Rakveres noortekodu. 
Alustasime Rakveres turvakoduteenuse pakkumist hätta sattunud lastel
e. 

Seoses teenuse arendamisega otsime oma vahvasse meeskonda üht toredat perevanemat, kes armastab lastega töötada ja kes on valmis olema tööl koha peal 7 päeva järjest (7tööl/7vaba).Töökoht asub Tudulinnas, Ida-Virumaal

CV ja motivatsioonikiri palume saata huvi korral meie gmailile:)
Lisainfo: tel 56151175; marialapsed@gmail.com

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NOVEMBER 2016

Savolinna Eesti Ühing kinkis meile uue sektsioonkapi ostuks 355eur. Oleme väga rõõmsad ja saame jõuludeks koju uue kapi:)

Meie juhti tunnustati põhjaliku ja hea töö eest tiitliga Kuldne Kartul. See on suur tunnustus kogu meie tublile meeskonnale ja organisatsioonile. 

Meil käisid külas meie kauaaegsed sõbrad Norra Heategevusühingust  Venner for Livet


SEPTEMBER 2016

Tunneme taas, et head inimesed on meie ümber ja aitavad meil laste maailma paremaks paigaks muuta:)

Lions Club Tallinn Eesti I  rahastas meie taotluse ja andis meile noortekodu loomise  toetuseks 3000eur. Antud rahaga remondime ära noortekodu köök-elutoa ja duśiruumi.  

Heategevusorganisatsioon Lenner For Livet kinkis meie loodavasse noortekodusse vajaliku mööbli ja tarbeesemed. Samuti aitavad nad osta meile vajaliku köögitehnika ning tasuda elektritööde eest.


AUGUST 2016

Sel suvel soetasime MTÜ Maria ja lapsed asenduskodule maja Rakverre, mille renoveerime nüüd meie Tudulinnas kasvavatele noortele uueks koduks. Loodav noortekodu on kodu, kus elades noored saavad jätkata oma haridusteed ameti- või kõrgkoolis ning omandavad perevanema toel isemajandamiseks ja iseseisvasse ellu astumiseks vajalikud oskused

JAANUAR 2016

Sotsiaalministeerium läbi Hasartmängumaksu Nõukogu   toetas meie projekti "Kasvatusalatöötajate kovisiooni jätkusuutlik protsess"  Toetust eraldati 2000eur. Projekti raames korraldame töötajatele terapeutide Pille Kriisa ja Tiina Kallavuse  juhendamisel 4  kovisoonipäeva. Projekti tegevused viime ellu jaanuar 2016 - juuni 2016a. 

-------------------------------------------------------------------------------
DETSEMBER 2015

Lions Klubi LC Tallinn Eesti I toetas rahaliselt meie  III pere akentevahetuse projekti. Klubi annetas kogu vajaminevast summas pool, milleks oli koguni 1730eurot. Tänu headele inimestele on jõuludeks ka meie III pere  lastel uued ja soojapidavamad aknad. 

Tartu Ülikooli Lastefond korraldab Tudulinna Rahvamajas 6 detsembril lastele toreda ürituse, kuhu ootame külla ka päästeameti koeri oma oskusi lastele tutvustama. Üritusest osalema on oodatud kõik huvilised!

Ootame Teid kõiki 12 detsembril kell 12.00-16.00  Ülemiste Keskuses toimuvale jõululaadale Topelkink, kus müüme oma laste valmistatud käsitööd. Tule ja võta sõber ka kaasa!

NOVEMBER 2015

Sotsiaalministeerium läbi Hasartmängumaksu Nõukogu   toetas meie projekti "Kasvatusalatöötajate supervisioon"  Toetust eraldati 3600eur. Projekti raames korraldame töötajatele Tuuli Vellamaa juhendamisel 4 supervisoonipäeva. Projekti tegevused viime ellu november 2015 - mai 2016a. 

Savonlinna Eesti Ühing kinkis  meile jõuludeks 375eur, selle eest ostsime Ipere lastele uue, ilusa ja mahuka külmkapi, mida nad väga vajasid.

SEPTEMBER 2015

Meie kollektiiviga liitus välisvabatahtlik Agnes  Ungarist

JUUNI 2015

Tähistame ühiselt oma sõpradega, perekondadega, sugulastega lastekaitsepäeva.

MAI 2015

30.mail algusega kell 11:00 Lastekaitsepäeva üritus 
Toimub Uus tn 2 (Helerohelises majas)

Ürituse päevakava:
 
11.00 Päeva avamine, tegevustesse sisseelamine.
Laste tehtud käsitöö/meisterdustööde näitus-heategevuslik müük lasteaia saalis
(Kõik soovijad saavad anda oma panuse meie laste käsitööhuvi toetamiseks, laste  valmistatud meisterdustööde ostjad  toetavad lastele uute käsitöövahendite ostmist).
12.00 Laste etteasted külalistele õues
13.00 Ühised mängud õues
13.30 Lõunasöök õues
14.30 Ühised mängud õues/asenduskodu juhataja infotund asenduskodu toimetustest lasteaia saalis tugiperedele,vabatahtlikele, toetajatele,huvilistele.
16.00 Ühised mängud, kvaliteetaeg lastega
 
 
Päeva juhiks on meie tubli ja aktiivne noor neiu, kes lubab, et päev tuleb kõigile osalejatele põnev ja meeldejääv.
 
Lastele näomaalingud, kostüümid.
 
See on päev mil väärtsutame meile kõige kallimaid- meie juures elavaid lapsi ning täname kõiki inimesi/peresid/seltskondi/meeskondi kes on aidanud luua meie laste silmadesse sära ja rõõmu.

JAANUAR 2015

Lions Klubi Tallin LC Eesti I toetas meie projekti "Kolmanda pere värskenduskuur" mille abil remondime ühe pere korteri ning uuendame  mööblit. See projekt aitab tõsta meie laste elukvaliteeti ning õpetada neile lihtsamaid töövõtteid kodu remontimisel ja sisustamisel! 

Marja-Liisa Veisler koostöös Aqva Hotell-SPAga korraldab kõigile meie lastele lustliku ja lõõgastava päeva Rakvere Aqva  SPA veekeskuses.

Detsember 2014

Sotsiaalministeerium (Hasartmängumaksu Nõukogu) toetas meie projekti "Profesionaalne kasvatustöö asenduskodus" Projekti raames korraldame kasvatajatele neli kovisiooni-koolituspäeva. Töönõustamist viivad läbi terapeudid Tiina Kallavus ja Pille Kriisa.

November 2014
Savolinna Eesti Ühing kinkis meile raha uue külmkapi ostmiseks! Kuna meie vana külmik oli juba väsinud ja ei tahtnud enam töötada oleme uue külmiku üle väga rõõmsad. Eriline tänu  Kari Valovirtale, kes meile kiirelt vajalikku  abi pakkus.


Oktoober 2014

Sotsiaalministeerium toetas Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu meie projekti "Supervisiooni mõju kasvatustöös" Projekti raames korraldatakse kolm põhjalikku  supervisioonipäeva asenduskodu kasvatajatele.


September 2014

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetas meie asenduskodu projekti "Märka last ja tema tugevust". Projekti raames tegelevad meie lastega regulaarselt  tegevusterapeut-logopeed Tiina Kallavus ja eripedagoog-logopeed Pille Kriisa ja füsioterapeut Margit Mäll.Projekti tegevused toimuvad september 2014-juuni 2015. Suur ja südamlik tänu Lastefondile!

LIONS Klubi LC Tallinn Eesti I toetab meie projekti "Elluastunud noor vajab meid ja oma perekonda, ta vajab usaldusisikut". Projekti raames pakume oma elluastunud noorele tugiisikuteenust ajavahemikul sept 2014-sept 2015a. 


Juuli 2014

Mariine Auto AS kinkis meie lastele piletid  Rakvere laululaval  toimuvale Star FM kontserdile.

Juuni 2014

Tähistame üheskoos lastekaitsepäeva.

Mai 2014

Sotsiaalministeerium rahastas Hasartmängumaksu nõukogu  kaudu meie projekti " Hoolime ja õpime koos", mis keskendus läbi loengute ja mänguliste tegevuste riskikäitumise kohta teadmiste jagamisele.
Haridusministeerium rahastas Hasartmängumaksunõukogu kaudu meie projekti "Laste ja noorte turvaline ja tervislik areng", mille raames käisime Käsmu Puhkekülas, kus toimusid loengud, teraapilised ja mängulised tegevused läbi mille omandati teadmisi turvalise seksuaalkäitumise ja meelemürkide kahjuliku mõju kohta..


Aprill 2014

MTÜ MARIA JA LAPSED ASENDUSKODU ootab oma meeskonda tublit ja kohusetundlikku inimest     
 MAJANDUSTÖÖTAJA-BUSSIJUHT AMETIKOHALE

PEAMISED TÖÖÜLESANDED:
- Laste transport 8-kohalise väikebussiga
(B-kategooria juhiload)
- jooksvad remonttööd asenduskodu ruumides
- asenduskodu territooriumi ja laoruumide korrashoid
NÕUDMISED KANDITAADILE:
- juhilubade olemasolu (B-kategooria)
- sõidukogemus vähemalt 5a
- lihtsamate remonttööde teostamise oskus
EELDAME:
-kohusetundlikkust
- head lastega suhtlemiseoskust
- head meeskonnatööoskust

Info telefonil 56151175 Karis Mugamäe
e-mailil: marialapsed@gmail.com

CV koos motivatsioonikirja ja palgasooviga saata hiljemalt 18.04.2014a
e-mailile: marialapsed@gmail.com või
postiaadressile: Kooli 3, Tudulinna, Ida-Virumaa 42202


Detsember 2013

12.12.2013a
Lions-klubi LC Tallinn Eesti I kinkis meie asenduskodule täiesti uue väikebussi Peugeot Expert Tepee. 
Lisaks kinkis  IF Kindlustus meie bussile kasko- ja liikluskindlustuse terveks aastaks tasuta.

Suur-suur aitähh meie toetajatele!

Haridus ja Teadusministeerium toetas meie projekti "Noored iseseisvaks kodanikuks"

LIONS CLUBS TALLINN EESTI I meeskond kinkis meie lastele uued jalgrattad, mille üle lapsed on väga uhked!
Sotsiaalministeerium toetas meie projekti "Erivajadustega laste loovuse töötoad"

LIONS CLUBS TALLINN EESTI I tubli meeskond kinkis meile uue muruniiduki!

LIONS CLUBS TALLINN EESTI I toetab meie lastele ratsutamisteraapia ja füsioteraapia teenuste osutamist ning võimaldab meie lastel külastada Lõuna-Eestit, et tutvuda Maarja küla eluga. 

Sotsiaalministeerium toetas meie projekti "Sina, Mina ja
Lapsevanem"